DONÁTOR.

V loňském roce se v naší arcidiecézi objevil nový způsob podpory kněží a církve – DONÁTOR.

Prostřednictvím Donátora lze přispívat na různé účely:

a) podpora mezd kněží – všechny zaslané dary budou použity na platy duchovních;

b) podpora farnosti – na různé aktivity farnosti, lze uvést, na jaký účel je dar určen;

c) podpora církevního školství;

d) podpora Charity.

Donátorský program dává možnost poskytnutí jednorázového i pravidelného daru.

K uskutečnění záměru podílet se tímto způsobem na podpoře církve a kněží v programu Donátor je třeba se zaregistrovat

praha.donator.cz. Po registraci se objeví další pokyny v nichž si vyberete farnost a účel daru, výši finanční částky i způsob úhrady.
Výše příspěvku za farnost pro rok 2024 je stanovena ve výši 11.600,- Kč (výše příspěvku stanovena podle posledního sčítání věřících).

V případě, že nebude předepsaná částka vybrána, bude uhrazena z ostatních sbírek.

Případné informace poskytne administrátor farnosti. K dispozici v kostele jsou i letáky, kde jsou uvedeny potřebné informace.

P. Josef Nerad, administrátor